תמונה מרחפת קאבר

תמונה מרחפת

תמונה מרחפת ואפילו משתנה והכל – הכול – מחומרים שיש בבית. מקסימום, אם ממש רוצים להתפרע אפשר לאסוף עלים וענפים בגינה, אבל זה ממש לא חיוני.

את הרעיון המקורי ראיתי בפינטרסט במגוון אתרים, אבל בכולם נעשה שימוש בטפט שקוף שזה לא בדיוק מוצר שנמצא בכל בית. אז חשבתי איך אני מפשטת את זה. והפתרון הוא נייר אפייה וסלוטייפ. פשוט ונגיש נכון?!

מה צריך? – חובה סלוטייפ רחב (הכי נח) או צר (אם אין רחב) ונייר אפייה. כל היתר זה מה שיש בבית ולא שוקל הרבה. למשל: אטבים משרדיים, קיסמי שיניים, גפרורים, קליפסים, קשי שתייה, מפתחות, גומיות, חוטים ושרוכים (אפילו של נעליים), מקלות (ארטיק או ענפים), עלים (טבעיים או מלאכותיים), ואם יש אז אפשר גם חומרי יצירה כגון: חרוזים קלים, חיתוכי סול, פומפונים, מנקי מקטרות, עיניים זזות. בקיצור – מה שיש.

למי זה מתאים? לגילאים צעירים 3-8 פחות או יותר. רק צריך לעזור או להכין עבורם את המשטח הדביק מהסלוטייפ. יצירת התמונה היא לגמרי במסגרת היכולות והדמיון שלהם. תנו להם להתנסות, לשחק, להצמיד ולהוריד. צלמו כל תמונה שנוצרת למזכרת (וגם לפעמים כדי לשחזר), דברו על התחושות שהחומרים מעניקים לנו ביד, על התמונות שעולות בדמיון, על הדרכים "להרכיב" את התמונה מהחומרים שיש לנו. דברו, אבל בעיקר – הקשיבו וצפו. יהיה כיף, אני מבטיחה.

מה הופך את התמונה למרחפת? – משטח הסלוטייפ השקוף שאנו מצמידים לחלון.

מה הופך אותה לתמונה משתנה? – אנחנו 🙂 פשוט מסירים את האביזרים שהצמדנו למשטח הסלוטייפ ויוצרים תמונה חדשה בעזרת אביזרים אחרים, או פשוט שינוי צורת ההנחה של האביזרים הקיימים.

יש מבין? יאללה לסרטון.

בואו נכין תמונה מרחפת


למה ממש חשוב לשים לב? לא להדביק את משטח הסלוטייפ לחלון כשהוא הפוך. כלומר החלק הדביק פונה *אלינו* ולא אל החלון.

אז מה מחזיק אותו שלא ייפול? – רצועות הסלוטייפ הצדדיות. הדבק שלהן ככן פונה כלפי החלון.

זהו.
לא. בעצם, ממש אשמח אם תשלחו לי (או תתייגו אותי על) תמונות של היצירות שהילדות והילדים הכינו. זה תמיד משמח אבל בימים כאלה כל נקודת אור היא מצרך חיוני.

להתראות ביצירות ובבשורות טובות,
רחלי

שתפו והרבו יצירה בעולם:

לשיתוף בפייסבוק
להעברה בווטסאפ
לשליחה במייל
לשיתוף בטלגרם

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. נאוה סביר

    רעיון יפה. כל הכבוד

כתיבת תגובה

רוצה לקבל הודעה כל פעם שעולה פוסט חדש?

רוצה לקרוא עוד? הנה כמה פוסטים מומלצים: